Historie značky JOWISSA

Značku JOWISSA založil v roce 1951 Josef Wyss, mladý hodinář, který se narodil v roce 1914. Použil své vlastní jméno v kombinaci s oficiální švýcarskou korporátní registrací SA; (firma) a pojmenoval jeho vlastní značku JOWISSA. Narodil se a byl vychován ve vesnici Bettlach v kantonu Solothurn a již od malička byl uchvácen dlouhou tradicí výroby hodinek v jeho rodném městě. Bettlach má hluboké kořeny v tomto řemesle, sahají až do 18.století. Možná i proto se Wyss rozhodl naučit se profesi hodináře, někdy na začátku 40.let.

S postupně získanými zkušenostmi a velkým nadšením pro výrobu náramkových hodinek byl velmi motivován k tomu, aby si založil svou vlastní firmu. Neměl moc peněz a bylo problematické získat státní licenci k výrobě hodinek. Nakonec ovšem obě překážky překonal a založil JOWISSU v roce 1951.

JOWISSA začala vyrábět hodinky v rodinném domě, na ulici Hasenmattstrasse 29. Josefova žena Mathilde a jejich pět dětí byli už od začátku důležitými pilíři denních aktivit firmy. Během prvních let existence firmy se velmi dařilo. Proto bylo nutné postavit větší továrnu, přistavět část k té stávající.

Za dalších 20 let, kdy firma rostla, se opět objevila potřeba nové centrály, která byla založena na adrese Dorfstrasse 16. Mezitím děti dorostly a zaujaly významné role ve firmě, což přineslo více času Josefovi, který se začal věnovat své druhé vášni, a to místní politice.  Byl zvolen starostou města Bettlach a v pozici působil po celých 25 let. Jeho syn Leander Wyss poté v roce 1980 převzal firmu a dodnes ji řídí.

 Filosofie firmy JOWISSA

Již od počátku v roce 1951, hlavní cíl firmy JOWISSA byl vyrábět zajímavé švýcarské hodinky za dobrou cenu.  Tento směr si firma ponechala a dnes vyrábí velmi kvalitní hodinky v kombinaci s hezkým designem. Hodinky JOWISSA jsou určeny nejen k dennímu běžnému nošení, ale také umožňují majiteli zvýraznit jeho osobnost.

Hodinky JOWISSA ztělesňují spojení designu s těmi nejlepšími materiály a velmi živými barvami. Tato kombinace dělá z této kolekce hvězdu. Lidé, kteří ocení módu, mají rádi a uznávají hodinky JOWISSA, protože tyto hodinky sluší opravdu většině výjimečných lidí.

Jako značka s hlubokými kořeny v historii výroby švýcarských hodinek nejen že zdůrazňuje ty nejvyšší standardy kvality, ale také poskytuje vysokou úroveň zákaznického servisu.  Je klíčové pro náš tým, abychom zajistili, že nám zákazníci zůstanou věrni a spokojení s hodinkami JOWISSA i léta po jejich koupi.