Gentleman, který založil originální společnost a vyvinul design pro první nástroje (Micro-Tech 6-in-1 and Utili-Key 6-in-1), byl švýcarský občan žijící v USA. 

Dostal povolení od švýcarské vlády k používání slova “švýcarský“ v názvu značky, a tak ji pojmenoval Swiss+Tech.

Jméno Swiss+Tech reprezentuje: originální švýcarské řemeslo v kombinaci s americkou vynalézavostí, abychom vytvořili novou kategorii patentovaných spotřebních výrobků – zámkové systémy.

Swiss+Tech® Micro-Tech™ 6-in-1 byl představen v roce 1996 a reprezentuje velký skok v umění rozhodovacích nástrojů. Tento kompaktní, lehce transportovatelný nástroj kombinuje originální švýcarské řemeslo s americkou inovací, aby vytvořil novou kategorii patentovaných produktů – zámkové systémy.

Ne tak jako všechny ostatní multifunkční nástroje, Swiss+Tech® má patentovaný, rychloupínací, integrovaný zámkový systém, který se naváže k jakékoli klíčence, čímž eliminuje potřebu dalšího kroužku nebo opaskového pouzdra. Tyto inovativní, vysoce kvalitní, lehké výrobky splňují dříve nenaplněnou potřebu spotřebitelů - mít nástroj, který potřebujete mít u sebe ve vhodnou chvíli.

Úspěch Micro-Tech ™ má za následek rozšíření produktové řady a zahrnuje tak i švýcarský + Tech ® Micro-Plus ™ 8-in-1, který využívá stejný patentovaný, rychloupínací, integrovaný zámkový systém, který se váže k jakékoli klíčence a má dva nástroje v jednom kompaktním balíčku, a Švýcarský + Tech ® Screwz-All ™ 4-v-1.

Za používání jiného důmyslného patentovaného zámkového systému firma představila nejlehčí a nejkompaktnější nástroj, jaký byl kdy vyroben, Utili-Key® 6-In-1, který dělá drobné opravy, montáže, instalace a stovky dalších prací. Patentované rychloupínací zařízení se snadno přichytí na vaši klíčenku, a stejně snadno pomáhá i s vašimi každodenními úkoly.

V roce 2004 firma představila produktovou řadu Swiss+Tech® Micro-Pro™. Výrazná nová produktová řada kombinuje unikátní patentované světlo s bílými ultralehkými LED diodami a snadno čitelnými digitálními hodinami s časem a datem a s další generací Swiss+Tech mikro nástrojem. Mikro-Pro má nový, atraktivní design a vylepšené funkce integrované do jednoho praktického balení, a stal se okamžitě hitem pro maloobchodníky i spotřebitele.

V průběhu roku 2005 a více bude Swiss + Tech i nadále rozšiřovat původní produktové řady a zavádět nové, inovativní výrobky.