Ttradice

Originální hodinky CX Swiss Military WatchTM vyrábí ve Švýcarsku společnost Montres Charmex SA. Historii Montres Charmex SA můžeme zpětně sledovat až do roku 1926. Právě v tomto roce se Max Bürgin, otec dnešního vlastníka, začal učit hodinářskému řemeslu v jedné z největších továren na výrobu hodinek poblíž švýcarského města Basilej. Jeho výjimečné nadání pro hodinařinu brzy zaujalo vedení společnosti, takže byl povýšen a nakonec získal místo v čele oddělení technického vývoje. Ve skutečnosti ale nejvíc toužil po založení vlastní hodinářské značky, aby mohl sám provozovat tradiční umění výroby špičkových hodinek. Jeho sen se splnil a v roce 1989 se k jeho prosperující značce připojil i syn Manfred Bürgin společně se svou manželkou Kathleen. V roce 1999 je následoval i jejich syn Frank M. Bürgin, čímž pokračovala dobrá rodinná tradice. Výroba hodinek na míru s použitím výhradně vybraných materiálů nejvyšší kvality zůstala krédem Montres Charmex SA až dodnes.

Bez kompromisu

CX SWISS MILITARY WATCH™ dodává své hodinky vojenským i bezpečnostním jednotkám po celém světě; nedávno byly našimi hodinkami vybaveni příslušníci jednotky Spojených národů Close Protection Unit v Kosovu, SEK SWAT tým v Kolíně nad Rýnem v Německu a příslušníci policie ve švýcarském Curychu. Tito profesionálové se spoléhají na naše produkty, protože je vyrábíme BEZ KOMPROMISU – naše hodinky staví na nejvyšší kvalitě a procházejí zkouškami jak v laboratorních podmínkách, tak ve skutečném životě. V dosažení našich cílů nám pomáhají naši partneři ve výzkumu a vývoji – Oceánografický institut Univerzity Southampton ve Velké Británii a Laboratoire Dubois ve švýcarském La Chaux-de-Fonds. I naši ambasadoři jsou profesionálové a zkoušeli naše hodinky v extrémních podmínkách: Fuat Kent, profesionální potápěč a potápěčský instruktor organizace Greenpeace; Dr. Eric Heiden, držitel zlaté olympijské medaile; Dr. Lee Spence, podmořský archeolog a objevitel ponorky “Hunley” z doby války Severu proti Jihu; Jim Littlefield, bývalý příslušník Zelených baretů a instruktor výcviku bezpečnostních jednotek. Spoléháme se na jejich rozsáhlé zkušenosti – zkušenosti, které nám pomáhají při výrobě nejodolnějších hodinek na dnešním trhu.

20’000 FEET

Poté, co Frank M. Bürgin v roce 2005 se svým týmem hodinářů a techniků získal světový rekord ve vodotěsnosti automatických hodinek s modelem 12’000 FEET by CX Swiss Military Watch™, přemýšleli nad další metou. Zdálo se, že existuje pouze jediný odpovídající cíl – nejen překonat vlastní rekord, ale také nový světový rekord, jehož laťku nastavila konkurence v roce 2008 na hodnotě 3900 metrů. Frank M. Bürgin se se svými vývojáři rozhodl všechny stávající rekordy vymazat tím, že postaví první mechanické hodinky na světě, odolné proti tlaku neskutečných 20 000 stop neboli 6000 metrů – a znovu si k tomu vybrali hodinky s chronografem! Ze všeho nejdřív museli vyvinout tlakovou nádrž, která by dokázala vyvinout tlak 800 barů – ekvivalent vodního tlaku v hloubce osmi kilometrů. Už jen to byla poměrně složitá výzva, protože na celém světě existují pouze dva výrobci podobných zařízení. Tým techniků pak začal provádět složité výpočty rozměrů a designu budoucího nového rekordmana – u hodinek, které měly vydržet tlak o hodnotě 750 kilogramů na čtvercový centimetr, neexistuje mnoho možností odchylky. Nejdůležitější ze všeho byla absolutní spolehlivost hodinek a pro kompromis nebylo místo – bezpečnost potápěče je prvořadý požadavek. Po několika pokusech byl vyroben první virtuální model a brzy začala výroba prototypu.

 

Nejdřív bylo ale zapotřebí vyřešit technické problémy – jako například napojení klenutého masivního safírového sklíčka o tloušťce 10 mm k titanovému pouzdru hodinek, a než tým techniků přišel na správné řešení, uběhly celé měsíce. Po mnoha drtivých nezdarech se podařilo koncem roku 2008 vyrobit první prototypy a začaly série testů. Korunka, tlačítka chronografu a spona tahu prošly několika statickými i dynamickými testy v Laboratoire Dubois ve švýcarském La Chaux-de-Fonds – a všemi testy prošly se skvělými výsledky, což potvrdilo správnost výpočtů a designu. Následující krok spočíval v tom, že prototypy byly odeslány do Oceánografického institutu Univerzity Southampton ve Velké Británii. Institut byl dlouhá léta spolehlivým partnerem vývojářského oddělení společnosti CX Swiss Military Watch™; v tlakových nádržích pak místní technici plně funkční prototypy testovali na voděodolnost o hodnotě 6000 metrů a na základě normy ISO 6425 potvrdili pozitivní výsledky. Několik dalších testů proběhlo ve francouzském Institutu pro námořní výzkum, známého pod zkratkou IFREMER. O několik měsíců později byla poté, co všechny testy potvrdily bezchybnou funkčnost hodinek, zahájena sériová výroba. Montres Charmex SA a jejich tým techniků a hodinářů dokázal vyvinout a vyrobit DEFINITIVNÍ POTÁPĚČSKÉ HODINKY: 20 000 FEET by CX SWISS MILITARY WATCH™, automatický potápěčský chronograf, který se stal držitelem světového rekordu ve voděodolnosti – hodinky, vyvinuté pro potápěče, kteří berou svůj pobyt pod vodou smrtelně vážně a potřebují takřka nezničitelnou časomíru špičkově kvality, na kterou se mohou spolehnout za jakýchkoli okolností. Hodinky, vytvořené pro věčnost a temnotu propasti hlubokých moří. Model 20 000 FEET by CX SWISS MILITARY WATCH™ je vyroben v limitované edici pouhých 1000 kusů.