Vážení zákazníci,
jako distributoři a prodejci značek H3Tactical, Jowissa, CX Swiss Military, Swiza, Rsc Watches a DogFight, Swiss+Tech pro Českou republiku si Vás dovolujeme upozornit, že níže uvedené obchody nejsou autorizovanými prodejci této značky. Z tohoto důvodů neposkytuje naše servisní středisko (jediný autorizovaný servis v ČR) na hodinky zakoupené u neautorizovaných prodejců záruční servis. Pokud chcete mít jistotu plné záruky, nakupujte pouze u doporučených autorizovaných prodejců.

Šedý dovoz není zboží bez záruky, přesto vám ho v autorizovaném servise neopraví!
Největším úskalím šedých dovozů je záruka. Ačkoli není toto zboží bez záruky, uplatňovat ji můžete jen u prodejce, od kterého jste hodinky koupili. Prodejce musí dodržet všechny platné normy - záruku 24 měsíců, přiložit český návod, vyřídit reklamace do 30 dnů a u online prodeje umožnit 14denní lhůtu na odstoupení od smlouvy. Neposkytne vám však výhodu autorizovaného servisu, originálních náhradních dílů a zkušených hodinářů, kteří mají s konkrétní značkou zkušenosti. „Autorizovaný servis má přístup k originálním dílům.

Jak poznat hodinky a jiné zboží z šedého dovozu a neoficiální prodejce?
• Stojí výrazně méně než hodinky z oficiální distribuce – cena může být až o polovinu nižší.
• Na krabičce nebo obalu zboží není český návod, někdy není ani v balení, nebo je přiložen nakopírovaný český návod – na první pohled je patrné, že není součástí oficiální komunikace značky.
• Čtěte obchodní podmínky prodejců – někteří prodejci se „kryjí“ tím, že v obchodních podmínkách velmi malým písmem uvádějí, že zboží nepochází z oficiální distribuce pro ČR.
• Pokud už zboží doma máte, obraťte se na autorizovaný servis značky a sdělte jim výrobní číslo výrobku nebo název prodejce, u kterého jste zakoupili – okamžitě tak prověříte původ zboží a můžete ještě v rámci 14 denní lhůty zboží vrátit.
• Než se pro nákup rozhodnete, najděte si stránky výrobce – na nich seznam autorizovaných distributorů pro ČR a na stránkách těchto distributorů seznam autorizovaných prodejců. Možná, že vám těch pár minut hledání ušetří hodně peněz a nepříjemností do budoucna.

Evropská záruka?

Nejčastější omyl týkající se šedého dovozu!
Prodejce tvrdí, že zboží je koupené mimo ČR ale má tzv. Evropskou záruku – Evropská záruka se vztahuje pouze na zboží koupené v Evropě u autorizovaného prodejce – když si půjdete koupit v Berlíně do autorizovaného obchodu hodinky Luminox, můžete uplatňovat záruku u autorizovaného servisu značky Luminox v ČR. Pokud si přes „šedého“ prodejce koupíte hodinky Luminox, a půjdete s nimi do autorizovaného servisu, nikdo vám reklamaci neuzná, protože se nejedná o evropskou záruku. Evropská záruka platí jen na zboží koupené u autorizovaného prodejce kdekoli v Evropě!